Projekt
Zodpovědné hraní

Vítejte na stránkách projektu Zodpovědné hraní.

Pokud jsi starší 18ti let a chceš se o hraní a zejména o tom zodpovědném dozvedět víc, tak neváhej a po potvrzení zletilosti se můžeš pustit do brouzdání.

Pakliže ti 18 let ještě nebylo, tak ti děkujeme za tvůj zájem , ale vrať se k nám prosím až ti 18 let bude.

Tlačítko pro potvrzení 18 let věku. Potvrzuji že je mi více než 18 let

Chci zjistit, jestli nemám problém

Hraní je především zábava. Může se však stát, že přestaneme mít svou zábavu bezpečně pod kontrolou. Což může mít vliv na všechny aspekty našeho života. Pokud se tak stane, je důležité si to uvědomit a začít s tím něco dělat. Nejsi na to sám, každý problém se dá vyřešit a my tě k nim nasměrujeme.

Definice rizikového hraní je obtížná. Ani odoborníci se na té jednotné stále neshodnou. Nicméně jsme schopni definovat rizikové chování, které by možný problém mohlo naznačovat nebo provázet. Rizikové hraní je pro nás takové, které narušuje či poškozuje hráčův osobní , rodinný či pracovní život a zcela mění způsob, kterým tráví volný čas.

Důležitými aspekty pro další vývoj chování hráče jsou nejen biologické faktory, ale také zázemí, podpora a záchranná síť, kterou má hráč k dispozici. Projekt Zodpovědné hraní spojuje prevenci, dostupnosti nástrojů i odborné pomoci, stejně jako vývoj a zpřesnění možností detekce takovéhoto chování u provozovatelů.

Jak se mohu otestovat - dotazník

Je skvělé, že jsi uvědomělý hráč a chceš si otestovat, jak na tom s hraním ve skutečnosti jsi. Stačí zodpovědět pár následujících otázek a budeš mít jasno. U každé otázky stačí vybrat jednu z odpovědí, ke které se nejvíce kloníš. A nemusíš se bát. Dotazník je naprosto anonymní a jen pro tvé účely. Výsledek budeš znát jen ty. My ti můžeme nabídnout pomocnou ruku, pokud ji budeš potřebovat.

Otázka 1Otázka 2Otázka 3Otázka 4Otázka 5Otázka 6Otázka 7Otázka 8Otázka 9Otázka 10
Otázka 11

Jak si mohu pomoci?

Neboj si přiznat, že máš problém. To je první krok k jeho vyřešení. Zkus aplikovat některá z následujících pravidel, která ti mohou pomoci podchytit tvou vášeň. 

Víme, že se to snadněji řekně než dělá. Ale pokud ti hraní přerostlo přes hlavu a trávíš jím všechen volný čas, tak to není pro tebe zdravé. Hraní již není pro tebe zábavou. Dej si od hraní pauzu a na čas se mu vyhýbej. Nastavení sebeomezujících opatření (limitů) ti v tom mohou napomoci. Pakliže ani ta ti nepomohou, můžes se dobrovolně zapsat do Rejstříku vyloučených osob.   

Zkus oprášit své staré zapomenuté koníčky. Prostě cokoliv u čeho se ve volnu budeš cítit přijemně a zapomeneš na hraní. 

Promluv si s odborníky, uleví se ti. Jsou tu pro tebe, aby ti pomohli najít správné řešení. 

Kontakty na odborníky

Pokud hraní ovlivňuje tvůj život nebo život někoho z tvých blízkých, existuje mnoho specializovaných organizací, které ti mohou pomoci. Neboj se na ně obrátit, ať už hledáš důvěrnou radu, finanční poradenství, právní radu nebo si chceš jen s někým promluvit.

Chci se poradit s adiktologem

Vytvořili jsme síť adiktologů a kontaktních center, na které se můžeš obrátit.

Chci se poradit s finančním poradcem

Máš finanční starosti? Můžeš se obrátit na některého z našich finančních poradců, kteří s námi spolupracují.

Chci se poradit s právním poradcem

Pakliže máš právní problém, můžeš se obrátit na právní poradce, kteří s námi spolupracují.

Příběhy hráčů

Sázení je pro mě koníček, který mě vlastně vzdělává

Ondřej 37 let

Sázet jsem začal cca 8 nebo 9 let zpátky. Vždycky jsem byl sportovním fanouškem. Aktivně jsem hrál stolní tenis a tenis. Stejně jako další sporty. V televizi jsem rád sledoval Grand Slamy. A právě na tenis jsem začal sázet. Z počátku jsem sázel částky od stovky po tisícovku více méně dle pocitu. První roky jsem tak byl zcela určitě v lehkém mínusu. Jenže já si začal všímat detailů ve hře …....

Před deseti lety jsem hrál poměrně nekontrolovaně, ale nakonec jsem si stanovil jasná pravidla, podle kterých sázím dodnes.

Kamil 44 let

Začínal jsem sázet fotbal a hokej jako víkendovou zábavu. Tehdy jsem moc neřešil nějaká pravidla, sázky moc nezvyšoval a sázel jen pro zábavu. Jenže tenhle volný styl byl trochu nepřehledný a dostavily se první problémy. Zjistil jsem navíc, že můžete sázet odpoledne a pak, když to nevyjde, můžete zaběhnout na pobočku znovu. Nemůžu říct, že by se mi nedařilo. Ale v tom množství sázek...