Chci zjistit, jestli nemám problém

Definice rizikového hraní je obtížná. Ani odborníci se na té jednotné stále neshodnou. Nicméně jsme schopni definovat rizikové chování, které by možný problém mohlo naznačovat nebo provázet. Rizikové hraní je pro nás takové, které narušuje či poškozuje hráčův osobní, rodinný či pracovní život a zcela mění způsob, kterým tráví volný čas.

Důležitými aspekty pro další vývoj chování hráče jsou nejen biologické faktory, ale také zázemí, podpora a záchranná síť, kterou má hráč k dispozici. Projekt Zodpovědné hraní spojuje prevenci, dostupnosti nástrojů i odborné pomoci, stejně jako vývoj a zpřesnění možností detekce takovéhoto chování u provozovatelů.

Jak se mohu otestovat - dotazník

Otestovat

Jak si mohu pomoci?

Neboj si přiznat, že máš problém. To je první krok k jeho vyřešení. Zkus aplikovat některá z následujících pravidel, která ti mohou pomoci podchytit tvou vášeň. 

Víme, že se to snadněji řekně než dělá. Ale pokud ti hraní přerostlo přes hlavu a trávíš jím všechen volný čas, tak to není pro tebe zdravé. Hraní již není pro tebe zábavou. Dej si od hraní pauzu a na čas se mu vyhýbej. Nastavení sebeomezujících opatření (limitů) ti v tom mohou napomoci. Pakliže ani ta ti nepomohou, můžes se dobrovolně zapsat do rejstříku vyloučených osob.   

Návod, jak se zapsat do rejstříku vyloučených osob.

Zkus oprášit své staré zapomenuté koníčky. Prostě cokoliv u čeho se ve volnu budeš cítit přijemně a zapomeneš na hraní. 

Promluv si s odborníky, uleví se ti. Jsou tu pro tebe, aby ti pomohli najít správné řešení. Jdi na www.nabertekurz.cz kde najdeš všechny potřebné informace. Můžeš s nimi zůstat v anonymitě když budeš chtít. Vyber si způsob komunikace,který ti bude nejlépe vyhovovat - ať je to email, chat nebo linka 777 477 877. 


Mapa pomoci

Nabízíme Vám pomoc v těchto oblastech:

Adiktologické služby – prevence a léčba závislostí na hazardním hraní (gambling). Občanské poradny – rodinné poradenství, finanční poradenství vč. dluhové problematiky.

Příběhy hráčů

Sázení je pro mě koníček, který mě vlastně vzdělává

Ondřej 37 let

Sázet jsem začal cca 8 nebo 9 let zpátky. Vždycky jsem byl sportovním fanouškem. Aktivně jsem hrál stolní tenis a tenis. Stejně jako další sporty. V televizi jsem rád sledoval Grand Slamy. A právě na tenis jsem začal sázet. Z počátku jsem sázel částky od stovky po tisícovku více méně dle pocitu. První roky jsem tak byl zcela určitě v lehkém mínusu. Jenže já si začal všímat detailů ve hře …....

Číst více
Před deseti lety jsem hrál poměrně nekontrolovaně, ale nakonec jsem si stanovil jasná pravidla, podle kterých sázím dodnes.

Kamil 44 let

Začínal jsem sázet fotbal a hokej jako víkendovou zábavu. Tehdy jsem moc neřešil nějaká pravidla, sázky moc nezvyšoval a sázel jen pro zábavu. Jenže tenhle volný styl byl trochu nepřehledný a dostavily se první problémy. Zjistil jsem navíc, že můžete sázet odpoledne a pak, když to nevyjde, můžete zaběhnout na pobočku znovu. Nemůžu říct, že by se mi nedařilo. Ale v tom množství sázek...

Číst více