Herní limity

Hraní má být zábavné, ale také bezpečné a zodpovědné. Proto ti všichni legální provozovatelé nabízí možnost nastavení různých sebeomezujících opatření, která ti umožní mít plnou kontrolu nad svým hraním. Nastavení jednotlivých limitů je dobrovolné, to znamená, že si můžeš své limity nastavit dle svých preferencí. Pokud si budeš chtít své limity zpřísnit, změny se projeví do 24 hodin od nastavení. Naopak, pokud bys chtěl zmírnit své limity, změna se promítne do 7 dní. Pokud si nebudeš s něčím vědět rady s nastavením, kontaktuj jednotlivé provozovatele a oni ti rádi s nastavením pomohou. Takže Hraj se sebou fér! Hraj zodpovědně!

3 druhy herních limitů


Limity délky hraní

Koukáš do počítače nebo telefonu celý den? Nedokážeš se od toho odlepit? Tak zaprvé oči ti nepoděkují a zadruhé to ani neodpovídá zodpovědnému hráči. Stanov si pauzu i to, kolikrát za den se můžeš přihlásit.

Spočítej si to
s naší kalkulačkou

Spočítej si to<br>s naší kalkulačkou
Tvůj čistý měsíční příjem
Sem vyplň částku, která ti zůstane po odečtení všech daní, povinných odvodů a dalších nákladů jako je například DPH u právnických osob. Tuhle částku máš k dispozici pro spotřebu, úspory nebo investice. Co ještě může zahrnovat? Příspěvky a další sociální dávky. Čistý příjem máte uvedený na výplatní pásce nebo ho získáte součtem všech vystavených faktur za měsíc.
Náklady na bydlení
Náklady na bydlení jsou veškeré náklady spojené s vaším bydlením tedy: platbu za nájem nebo splátky hypotéky, náklady spojené s energiemi, takže elektřinu, plyn, vodu, topení, odpadové služby, telekomunikační služby (internet, telefon). Patří sem také poplatky za správu bytového domu nebo domovní společenství, jako jsou společné poplatky, správcovské služby, údržby společných prostor, poplatky za odpad, údržba zahrady. Nezapomeň taky na pojištění nemovitosti a běžnou údržbu jako třeba malování, opravy, zahradu, čištění a tak dále. No a samozřejmě také daně, ale i nákup vybavení domácnosti (nábytek, spotřebiče, doplňky…).
Půjčky
Sem započítej všechny splátky: úvěr, půjčka (od rodiny i od banky – kromě hypotéky, pokud jsi započítal do bydlení), leasing, ale i všechna pojištění (kromě nemovitosti, pokud jsi započítal do příjmu.).
Ostatní náklady
Ostatní náklady nebo také provozní náklady. Tuhle částku dostaneš tím, že sečteš všechno, co utratíš za takový ten „běžný provoz“ – za jídlo, léky, oblečení, kosmetiku, dopravu, domácí zvíře, děti, členství... Prostě všechno, co utratíš a nespadá to do kolonek bydlení a půjček.
Minimální rezerva
Rezerva se ti vyplní automaticky – 10 % z volných finančních prostředků (to je částka po odečtení všech nákladů z předchozí části kalkulačky). Tuhle částku doporučujeme každý měsíc odložit stranou, aby se nestalo, že v případě nečekaných výdajů nebudeš mít na novou pračku, lednici atd. Započítat sem můžeš i dlouhodobé investice a šetření (stavební spoření a podobně).
Výsledek:
Voilà! Výsledkem jsou volné prostředky, které můžeš použít pro své pobavení, jako je kino, sport, večeře s kamarády nebo třeba i hraní her.