Projekt
Zodpovědné hraní

Vítejte na stránkách projektu Zodpovědné hraní.

Pokud jsi starší 18ti let a chceš se o hraní a zejména o tom zodpovědném dozvedět víc, tak neváhej a po potvrzení zletilosti se můžeš pustit do brouzdání.

Pakliže ti 18 let ještě nebylo, tak ti děkujeme za tvůj zájem , ale vrať se k nám prosím až ti 18 let bude.

Tlačítko pro potvrzení 18 let věku. Potvrzuji že je mi více než 18 let

První jsme se zabývali otázkou oddlužení. Dluhové poradenství na začátku většinou probíhá mapováním situace klienta – příjmy, výdaje, půjčky, splátky, majetek apod. Následuje vyhodnocení možností, které se na základě mapování nabízejí. „Odborník Vám pak může doporučit některou z variant, která může zahrnovat vyjednání splátkových kalendářů s věřiteli, nebo exekutory, prodej majetku, který by mohl pomoci při hrazení dluhů, sloučení půjček nebo také insolvence,“ říká Michal. Bližší informace týkající se problematiky dluhů se můžete dočíst v článku Jak na dluhy, který shrnuje proběhlý chat s naší kolegyní a odbornou poradkyní z Poradenského centra v Olomouckém kraji, Denisou Plišťákovou, DiS.

Nastínili jsme rovněž aktuální situaci. Otázka karantény a finančních prostředků se dotkla poměrně znatelně většiny lidí. „Určitě je i řada lidí, kteří jsou karanténou poměrně neovlivnění, a třeba v klidu pracují z domu a podobně. Ale řada lidí je na nucené dovolené, nebo s dětmi doma, nebo tedy přímo v nařízené karanténě, a jejich příjmy to tak ovlivnilo,“ říká Kristýna. O své poznatky se podělil i jeden z účastníků chatu, který dodal, že tuhle situaci lidi pocítí teď v dubnu, když jim nepřijde očekávaný obnos.

Dostali jsme se i k tématu uzavřených sázkových kanceláří a heren. Tedy k přesunu hraní a sázení z kamenných poboček do online světa. Díky tomu jsme se zastavili u problematiky zodpovědného hraní. Otázka peněz a hraní hazardních her k sobě jistojistě patří, ať už jsou u nás mimořádná nařízení nebo ne. Michal nám shrnul některá doporučení: „Určitě by mělo platit, že hraji s penězi, které když prohraji, mi nebudou v rozpočtu zásadně chybět. Je dobré mít limit částky, za kterou budu hrát, a nepřekročit ho a v neposlední řadě by se nemělo hrát za půjčené peníze.“ K tomu jeden z diskutujících dodal, že je určitě důležité mít stanovený limit, který nepřekročím, a doplnil k tomu pěkné přirovnání. Je to stejné, jakokdyž nechci přibrat, nemohu přece sníst celou čokoládu najednou. Další diskutující dodal, že je důležitá rovněž důslednost a neuhnutí. Pokud by Vás více zajímala problematika zodpovědného hraní, můžete si přečíst články týkající se tohoto tématu v kategorii Svépomoc.

Pokud si budete chtít promluvit nejen ohledně tématu náhlé změny finanční situace, ale třeba právě o zodpovědném hraní, tak jsme tu pro Vás. 

2. 4. 2020
Markéta Málková