Projekt
Zodpovědné hraní

Vítejte na stránkách projektu Zodpovědné hraní.

Pokud jsi starší 18ti let a chceš se o hraní a zejména o tom zodpovědném dozvedět víc, tak neváhej a po potvrzení zletilosti se můžeš pustit do brouzdání.

Pakliže ti 18 let ještě nebylo, tak ti děkujeme za tvůj zájem , ale vrať se k nám prosím až ti 18 let bude.

Tlačítko pro potvrzení 18 let věku. Potvrzuji že je mi více než 18 let

Pokud cítíte, že dluhovou situaci sami nezvládáte, je důležité začít jednat hned a neodkládat řešení na později. Prvním krokem je obrátit se na odborníka v oblasti dluhové problematiky nebo na advokáta s praxí, který řeší dluhy a insolvence. Pamatujte na to, že čím dříve se na něj obrátíte, tím lépe. Odborník na dluhové poradenství Vám pomůže s řešením situace, kdy se z dluhů stal již problém. Je ale dobré za ním přijít už připraven. 

Základem je udělat si soupis jednotlivých závazků tedy seznam všech Vaších dluhů. Můžeme hovořit o takzvaném zmapování Vaší dluhové situace. Nestačí však mít jen přehled o dluzích, ale je potřeba u každého dluhu zvlášť vědět kdo je věřitelem, kdy dluh vznikl, jaká je jeho celková výše a v jaké fázi se nachází. Tento seznam poté podložit všemi podklady, které s jednotlivými dluhy souvisí. Pak už na nic nečekejte a domluvte si schůzku s dluhovým poradcem. Ten Vám pak zejména pomůže kontaktovat věřitele, domluvit splátkové kalendáře, řešit problémy s exekucí, zajistit oddlužení.

Téma dluhové problematiky jsme již probírali v rámci skupinového chatu s odborníkem. Hostem byla naše kolegyně z Poradenského centra v Olomouckém kraji, Denisa Plišťáková, DiS. Shrnutí chatu si můžete přečíst zde.

Mapa bezplatných dluhových poraden

INSOLVENCE - JUSTICE

Dluhová help linka - Člověk v tísni

Odkaz na članek: https://www.nabertekurz.cz/svepomocne-informace-a-lecba/jak-na-dluhy-dluhova-spirala~a179

Zdroj: www.nabertekurz.cz 

15. 5. 2020
Markéta Málková