Projekt
Zodpovědné hraní

Vítejte na stránkách projektu Zodpovědné hraní.

Pokud jsi starší 18ti let a chceš se o hraní a zejména o tom zodpovědném dozvedět víc, tak neváhej a po potvrzení zletilosti se můžeš pustit do brouzdání.

Pakliže ti 18 let ještě nebylo, tak ti děkujeme za tvůj zájem , ale vrať se k nám prosím až ti 18 let bude.

Tlačítko pro potvrzení 18 let věku. Potvrzuji že je mi více než 18 let

Institut pro regulaci hazardních her (IPRH), který sdružuje hlavní společnosti působící v oblasti hazardu a zastřešuje 95 procent legálního trhu v ČR, spouští projekt Zodpovědné hraní.
Zjednodušeně řečeno jde o počítačový program, který, se zapojením prvků umělé inteligence, dokáže na dálku odhalit, že hráč u počítače vykazuje známky závislosti. Typicky tím, že hraje moc často, utrácí velké částky nebo tráví u her velký čas.
„Systém bude sledovat a vyhodnocovat změny v herním chování hráče a zvláštní pozornost věnuje tzv. rizikovým markerům,“ říká psycholog Ladislav Csémy z Národního ústavu pro duševní zdraví, který se na vývoji nového systému podílí.

Více z článku na denik.cz

Institut pro regulaci hazardních her (9).jpeg
Pokud program zjistí, že jde o rizikového hráče, začne mu posílat mailem „upomínky“. Nejprve přátelské, později s nabídkou psychologické pomoci a pokud by ani to nepomohlo, v krajním případě by člověk mohl být na dálku zcela „vypnut“ a v Česku už by si legálně nezahrál. Takto tvrdý trest ale bude vyžadovat změnu zákona, na čemž se firmy provozující hazard dohadují s ministerstvem financí. To už v roce 2017 iniciovalo zpřísnění zákona, takže v současné době už musejí být všichni hazardní hráči na internetu i v kamenných pobočkách registrování a jsou tím pádem i ztotožněni.
Společné memorandum
Unikátní na novém systému je hlavně to, že se do něj zapojí všichni čtyři hlavní hráči na trhu, tedy Sazka, Fortuna, Tipsport i Chance. Ve čtvrtek podepsaly společné memorandum, ve kterém se zavazují nový systém na hlídání rizikových hráčů zavést do jednoho roku.
„Chceme, aby bylo hraní hlavně zábavou, a víme, že rizikovým situacím dokážou nejlépe předejít sami provozovatelé, kteří mají k hráčům nejblíže a mohou s nimi přímo komunikovat,“ říká ředitel IPRH Jan Řehola. Kromě hráčů se projekt zaměří i na zaměstnance provozovatelů hazardu, aby jak na internetu, tak v kamenných pobočkách dokázali rizikové hráče odhalit.

17. 9. 2021
Jan Klička, denik.cz