Projekt
Zodpovědné hraní

Vítejte na stránkách projektu Zodpovědné hraní.

Pokud jsi starší 18ti let a chceš se o hraní a zejména o tom zodpovědném dozvedět víc, tak neváhej a po potvrzení zletilosti se můžeš pustit do brouzdání.

Pakliže ti 18 let ještě nebylo, tak ti děkujeme za tvůj zájem , ale vrať se k nám prosím až ti 18 let bude.

Tlačítko pro potvrzení 18 let věku. Potvrzuji že je mi více než 18 let

Před deseti lety jsem hrál poměrně nekontrolovaně, ale nakonec jsem si stanovil jasná pravidla, podle kterých sázím dodnes.

Kamil 44 let

Začínal jsem sázet fotbal a hokej jako víkendovou zábavu. Tehdy jsem moc neřešil nějaká pravidla, sázky moc nezvyšoval a sázel jen pro zábavu. Jenže tenhle volný styl byl trochu nepřehledný a dostavily se první problémy. Zjistil jsem navíc, že můžete sázet odpoledne a pak, když to nevyjde, můžete zaběhnout na pobočku znovu. Nemůžu říct, že by se mi nedařilo. Ale v tom množství sázek neudržíte systém a občas chybu prostě uděláte. Jen já neměl pocit, že je třeba s tím něco dělat. A pak najednou měsíční bank nestačil a já si začal půjčovat od kamarádů. Celá tahle neřízená sranda trvala rok a půl, kdy jsem to točil stylem: půjčka – výhra – splátka dluhu – půjčka – výhra – splátka dluhu, a tak pořád dokola. Bohužel jsem ani to neuhlídal a nasekal dluhy, které už takhle splatit nešly. V tu chvíli jsem ocenil podporu rodiny a došlo mi, že to není nejlepší cesta. Následovala pochopitelně pauza, která trvala zhruba rok. Už předtím jsem si ale uvědomil, že ze sázení pro zábavu už předtím dávno sešlo a v podstatě o žádnou příjemnou aktivitu nešlo. Věděl jsem, že napořád se ho ale zříct nechci, protože v menší a kontrolované míře je to vlastně docela fajn. Využil jsem „volný“ čas k tomu, že jsem na internetu studoval různé příručky, rady a návody na to, jakou cestou se vydat, abych v tomto směru uspěl. Našel jsem si svou vlastní cestu. Mám své limity, svůj plán a toho se držím. Sázení je pro mě konečně zase zábava. Co vyhraji zase vsadím. Učím se hodně o sportech, na které sázím a nečekám, že budu pořád vyhrávat. Přemýšlím o tom, jak hraju i za kolik. Ono to podle mě jinak nejde. Už jednou se to se mnou roztočilo a díky tomu vím, že je potřeba určitá disciplína a přemýšlet o hraní hlavou.